Wpisy

 • poniedziałek, 23 czerwca 2014
  • Wybierz się na urlop do Zakopanego

   Jeżeli od dawna marzył Ci się zasłużony wypoczynek i jesteś zarówno sympatykiem górskich wycieczek, jak i miłośnikiem wszelkiego rodzaju rozrywki, powinieneś zdecydować się na wycieczkę do Zakopanego, popularnego tak latem, jak i zimą. Miasto i okolice dysponują bogatą bazą noclegową, w zależności od naszych preferencji i możliwości finansowych. Możemy wybrać hotele o różnym standardzie, w szczególności polecamy hotele utrzymane w stylu zakopiańskim (np. Dwór Karolówka http://karolowka.pl/pokoje/). Do wyboru mamy również wiele pensjonatów i kwater prywatnych. Natomiast osobom, które nie oczekują komfortowych warunków możemy zaproponować schroniska.

   Miasto jest cenione zarówno jako dobra baza wypadowa (koleją linową można się dostać m. in. na Gubałówkę, czy Butorowy Wierch), jak i miejsce, w którym można w niezwykle miły sposób spędzić czas i zwiedzić mnóstwo interesujących miejsc i zabytków. W Zakopanem często odbywają się rozmaite imprezy okolicznościowe, związane z ważnymi świętami i wydarzeniami kulturalnymi. Na co dzień można się natomiast wybrać do kina, na basen lub wypożyczyć quada, czy sprzęt do paintballu. W okolicy znajduje się też sporo tras rowerowych o różnej długości oraz urokliwych punktów widokowych.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   karolow123
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 23 czerwca 2014 15:31
 • piątek, 20 czerwca 2014
  • Zakopiańskie szaleństwo

   Zakopane to idealne miejsce do wypoczynku. Górskie powietrze zapewni fantastyczny odpoczynek dla naszych płuc. Oczy także zostaną urzeczone fantastycznymi widokami. Czym jednak byłby odpoczynek bez odrobiny aktywności. Zakopane, a także okalające je tereny, posiadają wiele fantastycznych tras do przejażdżek na nartach. Narty to idealny sport dla całej rodziny. Zapewnia pełnię wrażeń, a także przypływ adrenaliny, która w odpowiednich dawkach jest zbawienna dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Wybierając się na narty musimy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Tyczy się to szczególnie sprzętu, który powinien być jak najwyższej jakości. Jeśli go nie posiadamy, możemy wypożyczyć narty, a także kaski i kijki od specjalnych firm. Miała obsługa i niskie ceny to świetne preludium do szaleństwa na stoku.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   karolow123
   Czas publikacji:
   piątek, 20 czerwca 2014 11:06
 • piątek, 13 czerwca 2014
  • Śladem zakopiańskich zabytków

   Zimowa stolica Polski rokrocznie przyciąga tłumy turystów. Przysłowiowe "coś dla siebie" znajdą tu bowiem zarówno miłośnicy sportowych wrażeń, sielankowych, górskich wycieczek jak i intensywnych, nocnych szaleństw. Zakopane to też idealne miejsce na wakacje dla tych, którzy lubią podążać śladami historii. To miejsce szczególne. W niewielu innych miejscach zwiedzić można tak dużo staro-góralskich, drewnianych zabytków.


   Kaplica w Jaszczurówce, czy kościół Matki Bożej Częstochowskiej to przykłady dawnej sztuki sakralnej, która do dziś pełni swą pierwotną funkcję. Na wieczorny spacer warto udać się na cmentarz na Pęksowym Brzyzku. Ta stara nekropolia stała się miejscem ostatniego spoczynku m.in. Kornela Makuszyńskiego i Władysława Orkana. Interesującym się etnografią polecić można odwiedzenie willi pod Jedlami i chatę Sabały - świetnie zachowane domostwa z ubiegłego wieku. Wrażliwym na talent i wszechstronne zdolności do gustu przypadnie willa "Witkiewiczówka" - miejsce życia i pracy Witkacego, rodzimego "człowieka renesansu".

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   karolow123
   Czas publikacji:
   piątek, 13 czerwca 2014 13:16

Archiwum

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa